Blog o blogerce (?)

Hledal jsem tehdy modelku na portrét. Chtěl jsem fotit s minimem umělého světla a publikovat s minimem retuše a úprav. Moc dívek se mi tehdy nepřihlásilo.
Mimo jiných mi napsala Petra – usměvavá a zábavná žena ze Slovenska. A prý je mimo jiné blogerka. Většina žen přijde do ateliéru s taškou hadříků, prádla a doplňků, ale Petra přišla s knihou, blokem a perem. Takhle to dopadlo:

Většina blogerek, které jsem poznal, nebo sleduji, píše o módě a publikuje fotky ze zkušebních kabinek butiků, blogy o kosmetice jsou doplněny selfie u domácího toaletního stolku. Občas narazím i na blog o jídle s dramatickým selfie z restaurace.
Jsou samořejmě i vyjímky, informující velice odborně a poutavě o sportu, zdravé výživě a životním stylu. Tyto sleduji velmi rád a upřímně jim fandím. Zvlášť když vše doplňují fotkami, ze kterých vyplývá, že pro krásné tělo nestačí jen polykat pilulky a RAW tyčinky, ale že je to většinou výsledek poctivé práce, řekl bych přímo dřiny. V oblibě mám blogy cestovatelské a turistické, a úplně nejvíc ty, co informují o českých a moravských horách – mojí srdeční záležitosti.

Petra, ta mi z těchto kategorií úplně vybočila. Petra totiž píše o životě. Hledám marně to správné pojmenování pro její články. Humor, satira, sarkasmus (…) to vše na mne dýchá s článků, které jsou možná trochu z jejího života, ale člověk si uvědomí, že se vlastně týkají i jeho, že už něco podobného prožil, nebo prožívá.

S Petrou jsme se viděli ještě dvakrát (doufám, že ZATÍM jen dvakrát). Napřed jsme působili pozdvižení v univerzitním Campusu, při nafukování balónků a hledání vhodného světla a minimálního větru.

Při třetím setkání jsem využil toho, že Petra je ranní ptáče a navíc má ráda tržiště a nakupování na něm. Zkusili jsme tvořit v kulisách probouzejícího se Brna a jeho prosnulého Zelného trhu:

Abyste mohli sami posoudit, že sledovat její tvorbu a číst její články se vyplatí, zkuste nakouknout do její tvorby. Chytí Vás a doufám že nepustí.

https://bezrozmyslu.blogspot.com

Sledujte ji na Facebooku:

https://www.facebook.com/BezRozmyslu/

nebo Instagramu:

https://www.instagram.com/bez_rozmyslu

Mimochodem, Petra nežije pouze psaním krásných článků o životě. Petra je úspěšná překladatelka. Jako novinku nyní nabízí i kurzy pro začínající překladatele. To vše a ještě víc najdete na jejích stránkách:

https://www.nemeckepreklady.com/

Tento článek jsem napsal dobrovolně bez nátlaku. Jeden jediný důvod je, že chci podpořit podnikavé, usměvavé, vzdělané a příjemné lidi jako je Petra. Vlastně ještě jeden důvod mám. píšu si tento článek jako připomínku, abych Petru zase brzy oslovil a zkusil ji dostat před objektiv. bude mi velkým potěšením.

Jse blogerka nebo bloger? Píšete o zajímavých věcech a chybí Vám zajímavé fotografie? Zkuste se ozvat, třeba to dáme dohromady.
Člének o spolupráci i s kontaktním formulářem je ZDE

#bezrozmyslu 

#fotodusan

Napsat komentář