Patreon

Patreon asi není potřeba moc představovat, tedy jen krátce. 

Díky Patreonu je možné oslovit fanoušky a proměnit je na Patrony. A Patroni přispívají svému tvůrci na jeho další tvorbu, na rozvoj jeho tvorby nebo jeho koníček. Většina tvůrců rozděluje tvorbu do jednotlivých úrovní – Tierů, které se liší svým obsahem a většinou i výší “předplatného”.

Jak funguje Patreon z pohledu TVŮRCE? Tvůrce obsahu si vytvoří svůj profil, napíše něco o sobě, rozvrhne si počet úrovní a jejich obsahů a pak už publikuje. Příspěvky od svých Patronů může dostávat buď měsíčně a nebo za dílo. 

Jak vidí Patreon něčí příznivec, posléze PATRON? Na profilu svého oblíbeného autora si rozmyslíte co vše chcete vidět a kolik jste ochotní přispět. Po zaregistrování zvolíte možnost platební metody a pošlete peníze. Okamžitě se vám “odemknou” příspěvky danné úrovně. Svůj patronát můžete samozřejmě kdykoli odvolat. Patronát se uzavírá vždy na KALENDÁŘNÍ měsíc. To znamená, že pokud si předplatíte můj základní Tier v ceně 1 US Dolar začátkem měsíce, máte do posledního kalendářního dne danného měsíce přístup k příspěvkům předplacené úrovně. Začátkem dalšího měsíce musíte (a nebo také nemusíte) svůj příspěvek obnovit.

Na závěr osobní poznámka – každý tvůrce určitě ocení Váš drobný příspěvek. Z mého pohledu fotografa je to příjemná podpora v tvorbě. Jednak vidíte, že o Vaši práci je zájem, že ji někdo dokáže ocenit a navíc máte k dispozici sice nevelkou, ale aspoň nějakou finanční podporu. To ocení hlavně fotografové, pro které je fotografie pouhým koníčkem. Určitě Vám poděkují spoustou pěkných fotografií.

 

Become a Patron!